Системи пожежної сигналізації

Система пожежної сигналізації призначена для раннього виявлення вогнища пожежі, оповіщення про пожежу та несправність,  а також відключення або блокування (розблокування) інших інженерних систем і устаткування при сигналі «пожежа».

Незважаючи на розвиток високих технологій, зокрема, в області систем захисту, людству досі не вдалося повністю убезпечити себе від стихійних явищ природи. Але якщо тайфунів і цунамі доводиться побоюватись в основному жителям прибережних районів, то вогонь становить небезпеку для всього живого. Найбільш уразливі в цьому плані жителі густонаселених міських районів. А якщо брати в більш дрібному масштабі – співробітники великих підприємств, вихованці дитячих будинків, пацієнти медустанов, люди, що знаходяться в громадських місцях.

Системи пожежної сигналізації! Краще попередити, ніж рятувати!

На багатьох об’єктах, де передбачається скупчення людей, перш за все, на заводах, в банках, установах соціального і культурного характеру, передбачена охоронно-пожежна сигналізація. Вона являє собою складну систему технічних засобів, які встановлюються з метою виявлення несанкціонованого проникнення на територію об’єкту, що охороняється, а також виникнення загоряння. Основне ж завдання подібного оснащення – безпека життя людей і збереження матеріальних цінностей. Тобто воно встановлюється для того, щоб при виникненні найменшого вогнища загоряння інформація про це була зафіксована і передана на пост охорони або безпосередньо в пожежну частину, щоб уникнути людських жертв і псування вогнем майна.

aps-01
vesda_room_wht_jpg-1024x768

Пожежна сигналізація встановлюється на всіх підприємствах в комплексі з іншими захисними системами в обов’язковому порядку. При виникненні пожежонебезпечної ситуації система отримує інформацію про це, обробляє її і передає на охоронний пост. Спрацьовує звукове, світлове та інші види сповіщень про небезпеку, можуть блокуватися двері в приміщенні, де сталося загоряння, щоб уникнути його поширення, спалахують покажчики евакуації. Коли в установі є автоматична система гасіння пожежі, турбуватися нема про що: локалізація і гасіння вогнища загоряння відбувається без втручання людини.

Говорячи про захист приватних володінь від загоряння, необхідно згадати про системи пожежної сигналізації, що працюють за принципом дистанційної передачі сигналу про небезпеку. Саме такі в основному встановлюють в квартирах і заміських будинках. При виявленні вогнища загоряння сигнал про небезпеку передається у вигляді SMS-повідомлення на телефон господарів. Ціна подібних систем оповіщення і реагування залежить від їх комплектації та технічного оснащення.